t0 t4 t1 t2 t3

Dom Pomocy Społecznej w Kochłowach wraz z działającym przy Domu Pomocy Społecznej Stowarzyszeniem na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Wspólny Dom” organizuje cykliczną zabawę integracyjną pod nazwą „Biesiada we Dworze”. Głównym założeniem imprezy jest integracja środowisk osób niepełnosprawnych z zaprzyjaźnionych domów pomocy społecznej, środowiskowych domów samopomocy, warsztatów terapii zajęciowej ze środowiskiem lokalnym przy wspólnej zabawie, prezentacjach scenicznych, poczęstunku oraz przygotowanych przez organizatorów licznych atrakcjach.

Dla naszych mieszkańców organizowane są coroczne wczasy rehabilitacyjne , wycieczki krajoznawcze, wyjazdy integracyjne do zaprzyjaźnionych ośrodków oraz wyjazdy integracyjno-społeczne do kina, teatru w Kaliszu,  na siłownię, krytą pływalnię w Ostrzeszowie.

Posiadamy również wyremontowany stylowy budynek, który został nazwany przez naszych mieszkańców „Spichlerzem pod lipą”. W spichlerzu organizowane są zabawy integracyjne, przedstawienia teatralne, koncerty, zajęcia terapeutyczne, spotkania mieszkańców z artystami a także z emerytowanymi pracownikami Domu. Wiosną, latem i jesienią w pobliżu spichlerza organizujemy ogniska w trakcie których prowadzone są zabawy na świeżym powietrzu. Te działania rozwijają i integrują naszych mieszkańców jak również pozwalają im przyjemnie spędzać czas.

Nie tylko jesteśmy organizatorami dużej liczby zabaw i spotkań integracyjnych ale również jesteśmy częstymi gośćmi na różnego rodzaju spotkaniach integracyjnych, koncertach, zabawach , spartakiadach, które są organizowane przez zaprzyjaźnione ośrodki.

 

 

© 2019 Dom Pomocy Społecznej w Kochłowach
Projekt i wykonanie: Phetrak Internet Technologies